Kõrgsurve niisutus | Niisutussüsteemid | BBT

Kõrgsurve niisutus

Õhul on äärmiselt oluline omadus, mis jääb paljudes tööstusharudes ja tööprotsessides sageli tähelepanuta: õhu niiskusesisaldus. Mitte ainult kütteperioodil, vaid ka suvel, kui õhk on sageli kuum ja kuiv, on tootmis- ja laoruumides probleemiks liiga madal õhuniiskus. Seetõttu on mõistlik hankida kvaliteetne niisutussüsteem oma tootmishoonetesse.

Looduslikus “niisutussüsteemis” reguleeritakse niiskustaset ökoloogilise süsteemi osana automaatselt üles ja alla. See ei kehti aga juhul, kui temperatuuri tõstetakse kuumutamise või masinate mõjul. Sellistes olukordades suhtelise õhuniiskuse tase väheneb. Ka päike võib oluliselt mõjutada sisekliimat, näiteks kui paistab suurtele aknapindadele. Sageli on tulemuseks õhuniiskuse tase alla 20%.

Poorsed materjalid – puit, paber, tekstiil jne – purunevad kergesti või muudavad mõõtmeid ning sageli on staatilise elektriga tõsiseid probleeme. Protsessides, kus koostisained hõlmavad vees lahustuvat tinti ja värvi, on niisutussüsteem eriti vajalik, kuna muidu võib liiga madal õhuniiskus põhjustada halvema kvaliteedi ja liigse raiskamise.

Niisutussüsteem aitab ka juhul kui madala õhuniiskuse tõttu on suurenenud tolmu hulk õhus; personali haigestumise oht on suurem ja põhjustab sageli töötajate haigusliku puudumise. Nende ja paljude teiste probleemide lahendamiseks pakub Dan Fugt lahendusi, mis tehakse vastavalt individuaalsetele vajadustele ning klientide ja partnerite soovidele.

Kõrgsurvepump HTP

Kõrgsurvepump HTP

200-900 liitrit 

Olenevalt niisutusseadmete arvust süsteemis on pump erineva võimsusega. Pumpa juhitakse läbi sagedusregulaatori, mis tagab, et elektritarbimine igal ajahetkel on reguleeritud ja võimalikult madal. Pumbal on automaatne klapisüsteem, mis reguleerib veesurvet ja peatab pumba rikete korral. Pumba töörõhk on 50 baari