Käsihaaveldusruumid | Pinnatöötluse haaveldusseadmed | BBT

Käsihaaveldusruumid

Käsihaavelduskambrid

Käsihaavelduskambrid

Pakume laias valikus haavelduskambrite lahendusi:

  • Haavli käsitsi kogumisega, soodsam lahendus väiksematele töömahtudele
  • Täisautomaatse haavli tsirkuleerimisega, suurtele kambritele ja töömahtudele
  • Kombineeritud lahendusi, kus samas kambris saab nii haaveldada kui värvida

Haavelduse eelised liivapritsi ees 

  • Haaveldus on oluliselt efektiivsem ja keskkonnasõbralikum kui liivaprits.  
  • Haavlit võib tsirkuleerida sadu kordi, samas kui liiv tuleb pärast ühekordset kasutust utiliseerida kui ohtlik jääde (õlisisalduse tõttu).  
  • Sakilise haavliga saavutatakse kiiremini palju kvaliteetsem eeltöötlus – kuni Sa 3, mida liivaga pole võimalik saavutada. 

BBT OÜ on GTV Blast ametlik esindaja Eestis. Sellel firmal on kogemust aastast 1991 ja tarnitud on sadu projekte paljudes maades. 
Vaata ka GTV haavelduskambrite tutvustust.

Käsitsi haavli kogumine 

Sel puhul kasutatakse haavli imurit. Haavliruumi põrand kaetakse teraslehtedega. Ruumi ühes nurgas on koonilise põhjaga restiga kaetud süvis (pindalaga ca. 1 m2), kuhu tööpausi ajal lükatakse harjaga mahalangenud haavel. Sealt edasi toimub protsess automaatselt – haavel imetakse läbi vooliku seadmesse, kus kvaliteetne haavel langeb separaatori all olevasse haavlipritsi tagasi ja peene tolm läbib filtri ning suunatakse tagasi tööruumi.  

Automaatne haavli tsirkuleerimine 

Automaatseks haavli tsirkuleerimiseks kasutakse kas vaakum- või kraapesüsteeme, mis siirdavad läbi resti alla kukkunud haavli imemiskanalisse. Sellest siiratakse haavel pritsi tagasi imuri või elevaatori abil.

Õhu puhastus haavelduskambris

Nähtavuse tagamiseks on vaja töötamise ajal haavliruumis tekkiva tolmu äratõmbamiseks tolmufiltrit. Selline seade imeb tolmuse õhu ühest otsast ruumist välja, õhk läbib filtri, ja puhas õhk suunatakse tagasi ruumi teise otsa, mis tagab kiire ja efektiivse õhuvahetuse. Filtris on automaatse pneumoimpulsspuhastusega padrunfiltrid, millest alla langev tolm koguneb tolmunõusse. 

Eestis on meie partnerite poolt tarnitud arvukalt haavelduskambreid.
Küsi lähemalt individuaalset pakkumist ja võime ka olemasolevate referentsidega tutvuma minna.