Seinapaksuse mõõtja

Seinapaksuse mõõtja

Seinapaksuse mõõtja

Ultraheli seina paksuse mõõturid 

Ultraheli seina paksuse mõõturid (ultraheli paksuse mõõturid, ultraheli paksuse mõõtjad, ultraheli paksuse mõõtjad, UT mõõdikud jne) mõõdavad ultrahelitehnoloogia abil materjalide seina paksust nagu teras, plast ja palju muud. Ultraheli paksusmõõturid sobivad ideaalselt korrosiooni või erosiooni mõju mõõtmiseks mahutitele, torudele või mis tahes struktuurile, mille juurdepääs on piiratud ühelt poolt. Mitu echo Thru-Paint mudelit (UTG M) mõõdavad värvitud konstruktsiooni metalli paksust ilma katet eemaldamata. 

Mis on ultraheli paksuse mõõtmine? 

Ultraheli paksuse mõõtmise meetodeid kasutatakse mitmesuguste substraatide ja rakenduste mõõtmiseks korrosioonist või erosioonist tingitud materjali paksuse vähenemiseks. Ultraheli paksusmõõturid on ette nähtud metallist (malm, teras ja alumiinium) ja mittemetallist (keraamika, plast ja klaas) aluspindade ja muude ultrahelilainejuhtide paksuse mõõtmiseks eeldusel, et sellel on suhteliselt paralleelsed ülemised ja alumised pinnad. 

Ultraheli paksusemõõtur hõlbustab suurte metallkonstruktsioonide paksuse kiiret kontrollimist väikeste mõõtmisintervallidega, pakkudes skannitud pinna üksikasjalikku paksusekaarti. Kui juurdepääs on saadaval ainult aluspinna ühelt küljelt, on ultraheli seina paksuse mõõtmine kõige tõhusam viis erosiooni või korrosiooni mõjude jälgimiseks ning see on oluline nii kvaliteedi tagamisel kui ka kvaliteedikontrollil. 

Rohkem infot Defelsko ultraheli mõõtja kohta.